Vishay MMU01020C1600FB000
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 160ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MMU01020C1600FB000.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 3 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
62,450
Authorized Distributors
2
Resistance
160 Ω
160 Ω
Case/Package
0805
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
300 mW
300 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2009-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRT0805FRE07160RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 160ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805FRE07150RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±50ppm/℃ ±1% 150Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 162ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF1600V
Res Thick Film 0805 160 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 160 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJP06F1600V
Res Thick Film 0805 160 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay MMU01020C1600FB000 fournies par ses distributeurs.
FIXED RESISTOR 0805 Chip Resistor 1% 50ppm/C 160Ohm 200mW
1% ¡À50ppm/¡æ 160¦¸ 200mW 0102 2.2mm
MMU 0102-50 1% B0 160R