Vishay MMU01020C1000FB000
Res Thin Film 0102(0805) 100 Ohm 1% 1/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MMU01020C1000FB000.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 3 ans
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+11.19%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Case/Package
Conformal
0102
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
300 mW
300 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Res Thin Film 0204(1406) 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Conformal Coated Melf SMD
250mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 100Ω MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0204(1406) 110 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay MMU01020C1000FB000 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
Res, 100R, 1%, 0.3W, 0102, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MMU01020C1000FB000
Professional Thin Film MELF Resistors
MELF Resistors 0.2W 100ohms 1% 0102 MELF 150V 50ppm
100¦¸ ¡À1% 300mW ¡À50ppm/¡æ 0102 3.6mm
电阻, 100R, 1%, 0.3W, 0102, 薄膜;