Vishay MCT0603MD2491BP100
Res Thin Film 0603 2.49K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive Medical T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MCT0603MD2491BP100.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 4 ans
Upverter
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.71%
Stock
15,808
Authorized Distributors
6
Resistance
2.49 kΩ
2.49 kΩ
2.49 kΩ
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERA3AEB2491V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRE072K49L
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2490ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD072K49L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3ARB2491V
Res Thin Film 0603 2.49K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay MCT0603MD2491BP100 fournies par ses distributeurs.
MCT Series Precision Thin Film Chip Resistor Automotive Grade 0603 2.49K Ohm 0.1% Tolerance 0.125W ±25 ppm/K Surface Mount 2-Pin SMD Paper Tape
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR MCT AT - Precision 0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm 0.125W 1/8W 2.49kOhm ±25ppm/C
2.49K¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.55mm*850¦Ìm*550¦Ìm