Vishay MCT0603MD1501BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MCT0603MD1501BP100.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 4 ans
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.64%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Stock
13,016
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2009-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 1500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB152V
Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) 25ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA3AEB1651V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 1.65kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB1401V
Res Thin Film 0603 1.4K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay MCT0603MD1501BP100 fournies par ses distributeurs.
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 1.5KOHM +/-0.1% 0.1W +/-25PPM/C
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0603
RESISTOR, 0603, 25PPM, 1K5; Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:75V; Series:MCT AT; Temperature Coefficient:± 25ppm/K; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Length / Height:0.45mm; Package / Case:0603; External Depth:0.85mm; External Width:1.55mm; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C