Vishay MCT06030E1001BP100
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MCT06030E1001BP100.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 4 ans
Upverter
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+13.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
55,829
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
15 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRT0603BRC071KL
100mW Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3APB102V
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP1879808-1
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA-3APB911V
Res Thin Film 0603 910 Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3APB112V
Res Thin Film 0603 1.1K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay MCT06030E1001BP100 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thin Film Resistor, Mct Series, 1 Kohm, 100 Mw, - 0.1%, 75 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Vishay MCT06030E1001BP100
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR MCT - Precision 0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm 0.1W 1/10W 1kOhm ±15ppm/C
RES, 1K, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1kohm; Product Range: MCT Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 15ppm/K; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)