Vishay MBB02070C8870FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 887ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MBB02070C8870FCT00.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 7 ans
Future Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
35,000
Authorized Distributors
2
Resistance
887 Ω
887 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay MBB02070C8870FCT00 fournies par ses distributeurs.
Resistor Professional Metal Film 887 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/K Ceramic Axial T/R
Res Thin Film 887 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
MBB/SMA 0207-50 1% CT 887R