Vishay MBB02070C5621FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 5620ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MBB02070C5621FCT00.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 7 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-49.40%
Stock
27,757
Resistance
5.62 kΩ
5.62 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 5.62kOhm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 5.9kOhm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 5.6kOhm 0.6W
Yageo GroupMF0207FTE52-5K62
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 5620ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 5900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F5K6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 5600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MBB02070C5621FCT00 fournies par ses distributeurs.
Res, 5.62K, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C5621FCT00
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 5.62kOhm 0.6W
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 5.62KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 5.62K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
Metal Film Resistors - Through Hole 2/5watt 5.62Kohm 1% 50ppm