Vishay MBB02070C5110FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 511ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MBB02070C5110FCT00.
Newark
Datasheet15 pagesIl y a 7 ans
Datasheet15 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+55.78%
Stock
92,002
Authorized Distributors
6
Resistance
511 Ω
511 Ω
511 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 511ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F470R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 470Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F560R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 560 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 560Ohm 0.6W
510 Ohms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Descriptions
Descriptions de Vishay MBB02070C5110FCT00 fournies par ses distributeurs.
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 511Ohm 0.6W
VISHAY MBB02070C5110FCT00 Through Hole Resistor, 511 ohm, 300 V, Axial Leaded, 600 mW,1%, MBB Series
Res Thin Film 511 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RESISTOR, 511R, 0.6W, 1%; Resistance:511ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:300V; Series:B0207; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Package / Case:Axial; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C