Vishay MBB02070C4992FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 49900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MBB02070C4992FCT00.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 7 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Stock
46,537
Resistance
49.9 kΩ
49.9 kΩ
49.9 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay MBB02070C4992FCT00 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 49.9kOhm ±50ppm/C