Vishay MBB02070C2742FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 27400ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MBB02070C2742FCT00.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 7 ans
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.53%
Stock
83,098
Authorized Distributors
6
Resistance
27.4 kΩ
27.4 kΩ
27.4 kΩ
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Pièces détachées
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 30kOhm 0.6W
TE Connectivity / AMP1622407-2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 27400ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-27K4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 27400ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 24900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 30100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F27K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 27000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MBB02070C2742FCT00 fournies par ses distributeurs.
Res, 27K4, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C2742FCT00
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 27.4kOhm 0.6W
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 27.4KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 27.4K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack