Vishay MBB02070C1800FC100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 180ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MBB02070C1800FC100.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 7 ans
TME
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-26.31%
Stock
13,807
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Through Hole Resistor, 180 ohm, MRS25 Series, 600 mW,1%, Axial Leaded, 350 V
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 180Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 180ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622342-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 180Ohm, 1% +/-Tol, -50, 50Ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-180R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 180ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-169R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 169ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MBB02070C1800FC100 fournies par ses distributeurs.
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 180Ohm 0.6W
Res, 180R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C1800FC100
MBB Series Ø 6.5 x 2.5 mm 180 Ohm 0.6 W ±1 % ±50 ppm/K Metal Film Resistor
Vishay MBB02070C1800FC100 180R 1% Metal Film Resistor Box 1000
Res Thin Film 180 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack