Vishay MBB02070C1600FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 160ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MBB02070C1600FCT00.
Newark
Datasheet15 pagesIl y a 7 ans
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.22%
Stock
0
Authorized Distributors
6
Resistance
160 Ω
160 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 160ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 160ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 150ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-150R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 150ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-169R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 169ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F150R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 150 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Descriptions
Descriptions de Vishay MBB02070C1600FCT00 fournies par ses distributeurs.
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 160Ohm 0.6W
Metal Film Resistors - Through Hole 0.6W 160ohm 1% 50ppm
RES, 160R, 1%, 0.6W, AXIAL, METAL FILM;
Res, 160R, 1%, Axial, Metal Film; Resistance:160Ohm; Product Range:Mbb Series; Power Rating:600Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film) Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C1600FCT00