Vishay MBA02040C4531FRP00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 4530ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MBA02040C4531FRP00.
Newark
Datasheet15 pagesIl y a 7 ans
Datasheet13 pagesIl y a 13 ans
Datasheet13 pagesIl y a 13 ans
Datasheet13 pagesIl y a 14 ans
Datasheet13 pagesIl y a 14 ans
Datasheet13 pagesIl y a 15 ans
Datasheet13 pagesIl y a 15 ans
Datasheet12 pagesIl y a 16 ans
Datasheet11 pagesIl y a 17 ans
Datasheet15 pagesIl y a 10 ans
Datasheet13 pagesIl y a 12 ans
IHS
element14 APAC
Farnell
element14
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
4.53 kΩ
4.53 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4750ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4220ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4420ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4750ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MBA02040C4531FRP00 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 4.53K Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R