Vishay MAL215262101E3
Cap Aluminum 100uF 200V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 340mA 4000h 105C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MAL215262101E3.
Newark
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
IHS
element14 APAC
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+7.39%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,044
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9 Ω
Life (Hours)
4000 hours
10000 hours
Ripple Current
340 mA
710 mA
710 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Pièces détachées
Cornell DubilierSEK101M100ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 100V 100muF ±20% 0.512Dia 13.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
KYOCERA AVXUHE1A101MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECOS2DA101BA
Cap Aluminum 100uF 200V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1.658 Ohm 500mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier380LX101M400J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 400V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX101M200H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descriptions
Descriptions de Vishay MAL215262101E3 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
VISHAY MAL215262101E3Electrolytic Capacitor, 152 RMH Series, 100 F,20%, 200 V, 16 mm, Radial Leaded
CAPACITOR, 100UF, 200V ;ROHS COMPLIANT: YES
100¦ÌF 200V ¡À20% 7.5mm 4000h@ 105¡ãC 340mA@ 100Hz 16mm*20mm*22mm
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Radial Can 152RMH 200V 100muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
CAPACITOR, 100UF, 200V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:200V dc; Effective Series Resistance:1.9ohm; Series:2222152; Life Time @ Temperature:3000h @ 105°C; Height:20mm; Outside Diameter:16mm; Capacitor Case Style:Radial; Mounting Type:Through Hole; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; SVHC:Bis (2-ethyl(hexyl)phthalate) (DEHP); AC Ripple Current:340mA; Application:High Temperature; Body Diameter:16mm; Case Style:Radial; External Length / Height:20mm; Impedance:0.4ohm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:5mm; Max Operating Temperature:105°C; Min Temperature Operating:-40°C; Operating Life Temperature:105°C; Operating Lifetime:3000h; Terminal Type:Wire Ended; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:200V