Vishay IMC1008ER1R0J
IMC-1008 Series 1 uH ±5 % 120 mA 3.3 Ohm Unshielded High Frequency Inductor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay IMC1008ER1R0J.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 2 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 25MHz 20Q-FactorCeramic 0.15A 2.5Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor 115mA 2.86Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 25MHz 35Q-Factor Ceramic 370mA 1.8Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.91uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 0.37A 1.75Ohm DCR 1008 T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay IMC1008ER1R0J fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
FIXED IND 1UH 120MA 3.3 OHM SMD
25MHz 310MHz 120mA 35@50MHz 1¦ÌH 3.3¦¸ ¡À5% 1008 2.5mm*2mm*1.9mm
IMC-1008 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 1muH
Wirewound Inductor; Inductor Type:High Frequency; Series:IMC; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:3.3ohm; DC Current Rating:90mA; Self Resonant Frequency:310MHz; Package/Case:1008; Q Factor:35 ;RoHS Compliant: Yes