Murata LQW21HN1R0J00L
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor 115mA 2.86Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW21HN1R0J00L.
element14 APAC
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
_legacy Avnet
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-48.64%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-09-30
LTD Date2026-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 50mA 0603
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 400mA 700mOhm DCR 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 400mA 1210 Blister Plastic T/R
Ind Chip Mld 1Uh 5% 7.96Mhz 50Q-Fctr Ferrite 450Ma 1812 Rohs Compliant: Yes
Ind Chip Molded 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW21HN1R0J00L fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2012/0805
Inductor, 1Uh, 450Mhz, 0.115A, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata LQW21HN1R0J00L
INDUCTOR, 1UH, 450MHZ, 0.115A, 0805; Available until stocks are exhausted
LQW21 Series 1 uH ±5% 115 mA 2.86 Ohm Wirewound Chip Coil Inductor