Vishay HVR2500001004JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000000ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay HVR2500001004JA100.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Metal Film Resistors 1MΩ 250mW ±200ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Yageo GroupHHV-25JT-52-1M
Axial FIXED RESISTOR HHV 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 1MOhm ±200ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, RES 1 MEGOHMS, PWR-RTG 0.25 W, TOL 5%,AXIAL, CERAMIC HOUSED
TE ConnectivityCFR16J1M0
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 1 Mohm, 250 Mw, - 5%, 200 V, Axial Leaded
Stackpole ElectronicsCF14JT1M00
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 1MOhm 0.25W 1/4W
Descriptions
Descriptions de Vishay HVR2500001004JA100 fournies par ses distributeurs.
Resistor, 1 MOhm, ± 5%, 250 mW, Axial Leaded, Metal Film, High Voltage
HVR Series Ø2.5 x 6.5 mm 0.25W 1 MOhm ±5% ±200 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
HVR25 5% A1 1M0