Vishay CW01082R00JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 82ohm, 28.6356V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW01082R00JE12HE.
Upverter
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
281
Authorized Distributors
4
Resistance
82 Ω
82 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2016-04-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Ohmite20J82RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 82ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J82R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 82ohm, 135V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite22J82RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 82ohm, 65V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 75ohm, 27.386V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 75Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 75ohm, 19.3649V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW01082R00JE12HE fournies par ses distributeurs.
VISHAY CW01082R00JE12HE RESISTOR, WIREWOUND, 82R, 5%, AXIAL
Res Wirewound 82 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RESISTOR, WIREWOUND, 82R, 5%, AXIAL; Resistance:82ohm; Product Range:CW High Energy Series; Power Rating:13W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound RoHS Compliant: Yes