Vishay CW01020K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20000ohm, 447.214V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW01020K00JE12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.29%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,685
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20000ohm, 316.228V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 20000ohm, 282.843V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623728-2
SBC Series 50 x 10 mm 22 kOhm ±5 % 11 W ±200 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
TE ConnectivitySBCHE622KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 22000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE Connectivity1623783-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 22000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
Descriptions
Descriptions de Vishay CW01020K00JE12 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 20kOhm ±30ppm/C
RESISTOR;WIREWOUND;RES 20 KILOHMS;PWR-RTG 10 W;TOL 5%;AXIAL;BULK
Power Wirewound Resistors 20K Ohm 5% 10W
20K¦¸ ¡À5% 13W ¡À30ppm/¡æ 45.24mm