Vishay CW00582R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 82ohm, 20.248V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW00582R00JE12.
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
575
Authorized Distributors
5
Resistance
82 Ω
82 Ω
82 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 82ohm, 15.684V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 75ohm, 19.365V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 75ohm, 15V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE682RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 82ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW1075RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 75ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 75ohm, 15V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW00582R00JE12 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 82 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Resistor, Wirewound; 82 Ohms; 5 W @ de
RS APAC
82¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 25.4mm