Vishay CW00562R00JE12HS
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 62ohm, 17.6068V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW00562R00JE12HS.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,284
Authorized Distributors
1
Resistance
62 Ω
62 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 62ohm, 24.9V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J62RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 62ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J62R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 62ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J62RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 62ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 12.961V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW00562R00JE12HS fournies par ses distributeurs.
RES 62 OHM 6.5W 5% AXIAL
CW-5-HS 62 5% E12 e3