Vishay CW00551K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 51000ohm, 504.975V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW00551K00JE12.
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
52
Authorized Distributors
3
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47000ohm, 484.768V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 50000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 51500ohm, 507.4446V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR547KJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 47000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47000ohm, 685.565V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOD513JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.25W, 51000ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW00551K00JE12 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 51 KILOHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
CW-5 51K 5% E12 e3