Vishay CW0054K700JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4700ohm, 153.297V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW0054K700JE12.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
Datasheet3 pagesIl y a 19 ans
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-49.97%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
800
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5100ohm, 159.687V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5000ohm, 158.1139V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE44K7J
Res, 4K7, 4W, Axial, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity 2-1623730-0
TE ConnectivitySBCHE44K7J
Descriptions
Descriptions de Vishay CW0054K700JE12 fournies par ses distributeurs.
CW Series Ø7.92 x 22.22 mm 5 W 4.7 kOhm ±50 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
RESISTOR, WIREWOUND, RES 4.7 KILOHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 4.7K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
WIREWOUND RESISTOR, 4.7KOHM, 5W, 5%; Resistance: 4.7kohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Type: Wirewound; No. of Pins: 2Pins