Vishay CW0053R000JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3ohm, 3.873V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW0053R000JE12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Newark
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.25%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
1,808
Authorized Distributors
6
Resistance
3 Ω
3 Ω
3 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3ohm, 3V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.7ohm, 3.674V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623788-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE ConnectivitySQMW73R3J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQZW103R3J
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW0053R000JE12 fournies par ses distributeurs.
CW005 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 3OHMS +/-5% 6.5W +/-50PPM/DEGC
Res Wirewound 3 Ohm 5% 5W ±50ppm/C Silicone AXL Bulk
Wirewound;Res 3 Ohms; 5 W;Tol 5%
RS APAC
Resistance:3Ohm; Product Range:Cw Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Vishay CW0053R000JE12.