Vishay CW0052K200JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2200ohm, 104.881V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW0052K200JE12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Newark
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
726
Authorized Distributors
5
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2200ohm, 81.24V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 2200ohm, 74.162V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623730-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 2200ohm, 93.8083V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2000ohm, 77.46V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE152K2J
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 2200ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW0052K200JE12 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 2.2 KILOHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
ER - Resistor, Wirewound;2.2 K
RS APAC
2.2K¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 25.4mm
Power Resistor; Power Rating:5W; Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes