Vishay CW0051R500JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1.5ohm, 2.739V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW0051R500JE73.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
Datasheet3 pagesIl y a 19 ans
New Yorker Electronics
Stock
9,661
Authorized Distributors
4
Resistance
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 2.449V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.5ohm, 2.121V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1.5ohm, 1.7321V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE41R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE61R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623728-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 1.5ohm, 4.062V, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount, 3935
Descriptions
Descriptions de Vishay CW0051R500JE73 fournies par ses distributeurs.
RES 1.5 OHM 6.5W 5% AXIAL
RESISTOR, WIREWOUND, 1.5 OHM, 5W, 5%
CW-5 1.5 5% E73 e3