Vishay CW0051R000JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.236V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW0051R000JE73.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
_legacy Avnet
New Yorker Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-54.80%
Stock
3,296
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1ohm, 1.581V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.732V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW51R0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE41R0K
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE61R0K
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW0051R000JE73 fournies par ses distributeurs.
CW Series Ø 7.92 x 22.22 mm 5 W 1 Ohm ±50 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 1Ohm ±50ppm/C