Vishay CW00512R00JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 12ohm, 7.746V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW00512R00JE12HE.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.31%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
897
Authorized Distributors
3
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ohmite25J12RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 12ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J12R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 12ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J12RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 12ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 12ohm, 10.954V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW00512R00JE12HE fournies par ses distributeurs.
Res Power Wirewound 12 Ohm ±5% 5W ±30ppm/°C Conformal Bulk
Avnet Japan
12¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À30ppm/¡æ 22.22mm
RESISTOR, WIREWOUND, 12R, 5%, AXIAL; Resistance:12ohm; Product Range:CW High Energy Series; Power Rating:6.5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound RoHS Compliant: Yes