Vishay CW001560R0JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 560ohm, 23.664V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW001560R0JE70.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
Datasheet3 pagesIl y a 19 ans
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
302
Authorized Distributors
2
Resistance
560 Ω
560 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 600ohm, 54.7723V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000005600JAC00 Through Hole Resistor, 560 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
OhmiteTUM5J560E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 560ohm, 40.9878V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP8-1879350-3
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW001560R0JE70 fournies par ses distributeurs.
CW Series Ø 2.39 x 10.31 mm 1 W 56 Ohm ±30 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Res Wirewound 560 Ohm 5% 1W ±30ppm/C Silicone AXL T/R
RESISTOR, WIREWOUND, 560 OHM, 1W, 5%