Vishay CW00120R00JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.472V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW00120R00JE70.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 19 ans
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
800
Authorized Distributors
2
Resistance
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 20ohm, 7.071V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 22ohm, 4.69V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB20R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45J20RE
Resistor;Wirewound;Res 20 Ohms;Pwr-Rtg 5 W;Tol 5%;Axial;Silicone-Ceramic | Ohmite 45J20RE
Descriptions
Descriptions de Vishay CW00120R00JE70 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, WIREWOUND, 20 OHM, 1W, 5%, FULL REEL
RES WIREWOUND 20 OHM 1W +/-5% AXIAL
CW-1 20 5% E70 e3