Vishay CW00110R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.162V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW00110R00JE12.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
element14 APAC
Farnell
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,691
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 7.071V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.477V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623788-2
Through Hole Resistor, Sq Series, 10 Ohm, 5 W, 5%, 350 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivitySBCHE410RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE610RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW00110R00JE12 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR;WIREWOUND;RES 10 OHMS;PWR-RTG 1 W;TOL 5%;AXIAL;BULK
Res Wirewound 10 Ohm 5% 1W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RESISTOR, WIREWOUND, 10 OHM, 1W, 5%