Vishay CW001100R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 100ohm, 10V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW001100R0JE12.
element14 APAC
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
Newark
Farnell
Future Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-41.84%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
515
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 17.321V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 100ohm, 15.811V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623730-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 100ohm, 20V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySQMW5100RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW7100RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 100ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW001100R0JE12 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR;WIREWOUND;RES 100 OHMS;PWR-RTG 1 W;TOL 5%;AXIAL
CW-1 100 Ohms 5% Wirewound Resistor, Commercial Power, Silicone Coated
Res Wirewound 100 Ohm 5% 1W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk