Vishay CRCW25128K06FKEG
Res Thick Film 2512 8.06K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW25128K06FKEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
X-ON
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.50%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
9,833
Authorized Distributors
5
Resistance
8.06 kΩ
8.06 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-078K06L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2512 8.06kOhm 1% Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 7500ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-078K2L
Res Thick Film 2512 8.2K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-077K5L
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 7.5kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF8201U
Res Thick Film 2512 8.2K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF8251U
Res Thick Film 2512 8.25K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW25128K06FKEG fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 8060ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.06kOhm 1W
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:8.06kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes