Vishay CRCW2512825RFKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 825ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512825RFKTG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Future Electronics
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
5
Resistance
825 Ω
825 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-07825RL
Res Thick Film 2512 825 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TNF8200U
Res Thick Film 2512 820 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF7500U
Res Thick Film 2512 750 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
RES SMD 750 OHM 1% 1W 2512 / 750 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Yageo GroupRC2512FK-07820RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 750 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512825RFKTG fournies par ses distributeurs.
2512 825 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
RES SMD 825 OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 825 1% 100 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512825RFKTG
CRCW2512 825 1% 100 R67
825 OHM 1% 100PPM