Vishay CRCW251275R0FKEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 75ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW251275R0FKEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-17.24%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Stock
6,589
Authorized Distributors
6
Resistance
75 Ω
75 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-0775RL
Res Thick Film 2512 75 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TNF75R0U
Res Thick Film 2512 75 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 75 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
CRCW Series 2512 68.1 Ohm ±1 % 1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 82.5ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 82 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW251275R0FKEG fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 75 OHM, 1W, 1%, FULL REEL
CRCW Series 2512 1 W 75 Ohm ±1 % ±100 ppm/K Rectangular SMT Chip Resistor
RES THICK FILM 75.0 OHM 1W 1% 2512 SMD
RESISTOR, THICK FILM, 75 OHMS, 1 W, 1%, SMT, 2512, TCR 37 PPM/DEGC, CUT TAPE
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 75Ohm ±100ppm/C