Vishay CRCW251275K0JNEG
Res Thick Film 2512 75K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW251275K0JNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.70%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
Stock
4,000
Authorized Distributors
6
Resistance
75 kΩ
75 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 75000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TYJ753U
Res Thick Film 2512 75K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity / AMP4-1879005-6
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 75000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
MCR FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhm 1W
PanasonicERJ1TYJ683U
Res Thick Film 2512 68K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ823U
Res Thick Film 2512 82K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW251275K0JNEG fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 75000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 500mW 75kOhm ±200ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:75kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes