Vishay CRCW25126K80JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 6800ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW25126K80JNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
Arrow Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-56.48%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Stock
4,000
Authorized Distributors
6
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TYJ682U
Res Thick Film 2512 6.8K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 6.8K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ622U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 6.2Kohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 6200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-076K8L
Res Thick Film 2512 6.8K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512JK-076K2L
Res Thick Film 2512 6.2K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW25126K80JNEG fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 2512 6.8K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 6.8kOhm ±200ppm/C
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 6.8KOHM 1W, 5
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 6.8KOHM 1W, 5; RESISTOR, THICK FILM CHIP, 6.8KOHM 1W, 5%; Resistance:6.8kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; No. of Pins:2