Vishay CRCW2512499KFKEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 499000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512499KFKEG.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-18.28%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Stock
6,269
Authorized Distributors
6
Resistance
499 kΩ
499 kΩ
499 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-07499KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 499000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-07470KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 470kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 475K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-U1TF4703U
Res Thick Film 2512 470K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 511K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-U1TF5103U
Res Thick Film 2512 510K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512499KFKEG fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 2512 1 W 499 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;499 KILOHMS;1 W;1%;SMT;2512;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 499kOhm ±100ppm/C