Vishay CRCW251247R5FKEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 47.5ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW251247R5FKEG.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+40.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Stock
63,792
Authorized Distributors
6
Resistance
47.5 Ω
47.5 Ω
47.5 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-0747R5L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2512 47.5Ohm 1% Emboss T/R
Res Thick Film 2512 47.5 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0747RL
Res Thick Film 2512 47 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Pad SMD T/R / RES SMD 47 OHM 1% 1W 2512
Yageo GroupRC2512FK-0751RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 51Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 51 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 49.9 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW251247R5FKEG fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 2512 1 W 47.5 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 47.5Ohm 1W
RES, THICK FILM, 47R5, 1%, 1W, 2512; Resistor Case Style: 2512 ^6432 Metric]; Resistance: 47.5ohm; Product Range: CRCW Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Type: Thick Film; Power Rating: 1W; Resist
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:1W; Resistance:47.5ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:500V ;RoHS Compliant: Yes