Vishay CRCW2512390KJNEG
Res Thick Film 2512 390K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512390KJNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.34%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
390 kΩ
390 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TYJ364U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 360Kohm, 7 inch reel
Yageo GroupRC2512JK-07390KL
Res Thick Film 2512 390K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512JK-07360KL
360 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Yageo GroupRC2512FK-07390KL
Res Thick Film 2512 390K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 422000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 402000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512390KJNEG fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 390000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 500mW 390kOhm ±200ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:39kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes