Vishay CRCW251236R0JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 36ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW251236R0JNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Farnell
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-99.09%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
19,104
Authorized Distributors
6
Resistance
36 Ω
36 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TYJ360U
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 36 Ω, 1 W, ±5 %, ERJ1TYJ360U
PanasonicERJ-1TYJ330U
Res Thick Film 2512 33 Ohm 5% 1W Ý200ppm/ÝC SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ390U
1W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 39Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity4-1622820-0
Res Thick Film 2512 33 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity4-1622820-0
TE Connectivity352039RJT
Res Thick Film 2512 39 Ohm 5% 1W ±200ppm/C SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW251236R0JNEG fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 2512 36 O ±5% 1 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 36 OHM, 1W, 5%
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 36Ohm 1W
THICK FILM RESISTOR CHIP, 36 OHM, 1W, 5%; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:36ohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance: 5%; Voltage Rating:500V; Resistor Case Style:2512 ^6432 Metric]