Vishay CRCW2512360KJNEG
Res Thick Film 2512 360K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512360KJNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
4,896
Authorized Distributors
4
Resistance
360 kΩ
360 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TYJ364U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 360Kohm, 7 inch reel
TE Connectivity3520330KJT
Res Thick Film 2512 330K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE Connectivity3520330KJT
PanasonicERJ-1TYJ334U
Res Thick Film 2512 330K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ394U
Res Thick Film 2512 390K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
RK73B FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 330kOhm 1W
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512360KJNEG fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 360000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW2512 200 360K 5% E67 e3
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:36kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes