Vishay CRCW2512200RJNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512200RJNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+93.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
11,182
Authorized Distributors
6
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 2512 200 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ201U
ERJ Series 2512 200 Ohm 1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 200 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity3520220RJT
Res Thick Film 2512 220 Ohm 5% 1W ±200ppm/C SMD T/R
TE Connectivity3520180RJT
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, 3520 Series, 180 ohm, 1 W, 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512200RJNEG fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 2512 1 W 200 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 200 OHM 1W 5% 2512 SMD
RESISTOR;THICK FILM;200 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL