Vishay CRCW25121R50FKEG
Resistor Thick Film 2512 1.5 Ohm 1% 1W 100ppm/C Molded SMD Blister T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW25121R50FKEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-70.65%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Stock
3,990
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 1.62 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-071R5L
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.5Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-071R5L
Yageo GroupRC2512FK-071R6L
Res, 1.6R, 1%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512FK-071R6L
PanasonicERJ-1TYJ1R5U
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 5% 1W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW25121R50FKEG fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1.5ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 1.5 Ohm ±1% ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.5Ohm 1W
Res, Aec-Q200, Thick Film, 1R5, 1W, 2512; Resistance:1.5Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:500V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW25121R50FKEG.