Vishay CRCW2512180RJNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 180ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2512180RJNEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Farnell
element14 APAC
TME
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.33%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
Stock
4,474
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
TE Connectivity3520180RJT
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, 3520 Series, 180 ohm, 1 W, 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
TE Connectivity3520180RJT
PanasonicERJ-1TYJ181U
Res Thick Film 2512 180 Ohm 5% 1W ±200ppm/¦C SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 180 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-07180RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 180Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2512180RJNEG fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 2512 1 W 180 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 180Ohm 1W
RESISTOR;THICK FILM;180 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL