Vishay CRCW2010162KFKTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 162000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW2010162KFKTF.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Newark
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Resistance
162 kΩ
162 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW2010162KFKTF fournies par ses distributeurs.
RES SMD 162K OHM 1% 3/4W 2010
CRCW2010 162K 1% 100 R02
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:162kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: No