Vishay CRCW12181R00JNEK
Res Thick Film 1218 1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12181R00JNEK.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.30%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
18,236
Authorized Distributors
4
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1208
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
TE ConnectivitySMW31R0JT
SM Series 1 Ohm ±5 % 3 W ±200 ppm/°C Surface Mount Wirewound Resistor
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12181R00JNEK fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1218
FIXED RESISTOR SMD/SMT Chip Resistor 5% 200ppm/C 1Ohm 1W
1¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 1218 3.2mm*550¦Ìm