Vishay CRCW121810R0FKEK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1218
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW121810R0FKEK.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+7.15%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
1208
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1218 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1218FK-0711RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1218 11Ohm 1% Emboss T/R
Yageo GroupRC1218FK-0710RL
RC Series 1218 1 W 10 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC1218JK-0710RL
Res Thick Film 1218 10 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW121810R0FKEK fournies par ses distributeurs.
1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors - SMD 1watt 10ohms 1%
电阻, 10 Ω, AEC-Q200, 1W, 1218;