Vishay CRCW1210237KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 237000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW1210237KFKEA.
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Stock
5,000
Authorized Distributors
3
Resistance
237 kΩ
237 kΩ
237 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW1210237KFKEA fournies par ses distributeurs.
RES SMD 237K OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 100 237K 1% ET1 e3
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:237kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes