Vishay CRCW12101R00FKEA
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12101R00FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+5.87%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
47,469
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210FR-071RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 1.1 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC1210FR-071RL
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12101R00FKEA fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 1210 / 1 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Thick Film Resistors – SMD; VISHAY; CRCW12101R00FKEA; 1 Ohm; 1210; 1 %; Thick Film
CRCW Series 1210 0.5 W 1 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THKFLM 1210 1 OHM 1% 1/2W 100PPM/ C SMD
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 1Ohm ±100ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 1 OHM, 330mW, ±1%,
Res, Thick Film, 1R, 1%, 0.5W, 1210, Reel; Resistance:1Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200Vrohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12101R00FKEA.